Fiat Cam Değişimi – Yakup Oto
Fiat Cam Değişimi

Fiat Cam Değişimi

Fiat cam değişimi, Fiat camınızdaki herhangi bir hasarı gidermek için en yüksek güvenlik ve kalite standartlarına bağlı ve garantili bir servistir. Yüksek eğitimli teknisyenlerimiz, orijinal donanıma uyması için en yüksek kalitede cam ve üretan kullanır ve tüm ürün ve hizmetlerimiz için 1 yıllık yazılı garanti sunarız.

İster eksiksiz bir Fiat cam değişimine, ister küçük bir cam onarımına ihtiyacınız olsun, Yakup Oto’daki uzman teknisyenlerimize güvenilir, birinci sınıf oto cam çözümleri konusunda güvenebilirsiniz.

Fiat cam değişimi hizmetleri kullanışlıdır ve ulusal düzeyde güvenilirdir. Koşullar ne olursa olsun, kırık bir cam asla planlanmış bir masraf değildir. Bu nedenle, hızlı ve güvenilir bir Fiat cam değişimi ve onarımı için yüzlerce sigorta şirketi ile ortaklık yapıyoruz.

Fiat cam değişimi veya onarımı nedeniyle size doğru bir fiyat almak için, cam hasarının boyutunu, tam değiştirme veya onarım gerekip gerekmediğini ve Fiat’ınızın yaşı, modeli ve ilgili yerleşik teknolojileri ile ilgili diğer faktörleri dikkate alacağız.

Fiat Ön Cam Değişimi

Beklenmeyen durumlar, ister çatlak, ister talaş, isterse de delik nedeniyle olsun, ön camınızın değiştirilmesine neden olabilir.

Peki Fiat ön camları neden bu kadar pahalılaşıyor? Başlangıç ​​olarak, bir değil iki ön cam için para ödüyorsunuz. Ön camlar, camın sağlam kalması ve tamamen parçalanıp araçta bulunanların yaralanmasına neden olmaması için, aralarında laminat levha bulunan, özel olarak tasarlanmış iki emniyet camından oluşur.

Diğer sebep ise, ön camların çeşitli benzersiz boyut ve şekillerde olması ve içlerinde bazı akıllı tasarımların bulunmasıdır. Bu büyük tasarımlardan bazıları, Fiat ön camının değiştirilmesi gerektiğinde maliyeti artırabilir.

Modern araçlarda yağmur sensörleri, ısıtmalı ön camlar, ışık sensörleri, baş üstü göstergeleri, güneş yansıtıcı ön camlar, şeritten ayrılma uyarı sistemleri vb… ancak bildiğimiz şey, tüm bu şeylerin bir ön cam değişim fiyatına eklendiği.

Ön camda tüm bu harika güvenlik özellikleriyle donatıldığında, ön camın değiştirilmesi gerektiğinde bunları değiştirmek veya yeniden kalibre etmek için ekstra masrafı düşünün.

Fiat Arka Cam Değişimi

Fiat’ınızın arka camı, sürüş sırasında arkanızda ne olduğunu görmenizi sağlamaktan daha fazlasını yapar. İç mekanınızı dış etkenlerden korur, aracın şık görünmesini sağlar ve bir kaza durumunda araca yapısal bütünlük sağlar. Güneşten gelen sert UV’ye ve ayrıca her gün üzerine atılan kir ve döküntülere katlanmak zorundadır, bu nedenle camın zarar görmesi neredeyse kaçınılmazdır.

Arka cam genellikle, sağlamlığını ve güvenlik özelliklerini artırmak için birçok kez ısıtılıp soğutulan temperli camdan yapılır. Hasar görürse, normal bir cam parçasının kırıldığında oluşturacağı büyük parçalardan daha az keskin olan binlerce küçük parçaya ayrılacak şekilde tasarlanmıştır.

Bir arka camda ayrıca, dışarıdaki sıcaklık Fiat’tan daha düşük olduğunda camın buğusunun giderilmesini sağlamak için yerleşik bir ısıtma elemanı bulunur. Fiat’ınızın arka camında çatlaklar varsa, buğu çözücü çalışmıyorsa veya tamamen kırılmışsa, değiştirilmesi gerekebilir.

Arkanızda ne olduğunu net bir şekilde görebilmeniz sürüşün önemli bir parçasıdır, ancak Fiat’ınızın güvenlik özelliklerinin optimum düzeyde çalışması, arka camınızın hasar gördüğü anda değiştirilmesinin bir başka nedenidir.

Fiat Yan Cam Değişimi

Fiat’ınızın camları nereye gittiğinizi görmenizi sağlar, sizi hava şartlarından, özellikle kışın o soğuk yağmur, rüzgardan ve ayrıca güneşten UV koruması sağlar. Yan camlar, ana yan camın arkasındaki arka kapılar gibi yerine sabitlenebilir veya eski araçlarda elektrikli bir regülatör veya el krankı kullanılarak yukarı ve aşağı hareket ettirilebilir. Bu camlarda herhangi bir hasar meydana gelirse, aracın bütünlüğünü sağlamak ve ayrıca istenmeyen eşya hırsızlığını veya Fiat’ınızın iç kısmına gelebilecek hasarı önlemek için değiştirilmelidirler.

Ortalama olarak, bir yan camın maliyeti, pencerenin stiline ve değiştirmeye neyin dahil olduğuna bağlı olarak değişebilir. Fiat’ınızdaki diğer camlarla eşleşmesi için, ek bir ücret karşılığında yedek camın da renklendirilmesi gerekebilir.

Fiat’ınızın camları tipik olarak iki farklı cam türünden oluşur, lamine ve temperli cam. Lamine cam genellikle ön camlarda bulunur ancak yan camlar için de kullanılabilir. Ancak yan camlar için en yaygın kullanılan cam temperli camdır. Temperli cam, güçlü, tek katlı bir pencere oluşturmak için cam panelin hızla ısıtılması ve soğutulmasıyla oluşturulur. Bu cam kırılırsa, yolcuları herhangi bir yaralanmadan daha iyi korumak için küçük, keskin olmayan parçalara ayrılır. Bunun dezavantajı, bir kırılmadan sonra temizlemenin zor olmasıdır.

Kırık bir camın yanı sıra, bir yan camı değiştirmek için başka nedenler de vardır. Aracınız lamine camla donatılmışsa zamanla ayrılmaya başlayabilir. Değiştirilmez ve kırılırsa, aracınızın içinden keskin cam parçaları gönderebilir. Cam kırılırsa veya çatlarsa, onarılamaz bir hasar meydana gelirse yan camlarınızın değiştirilmesi gerekecektir. Kırık yan camın değiştirilmemesi, Fiat’ınızın çalışmasını yasa dışı hale getirecek, hırsızları ve diğer istenmeyen dikkatleri çekecek ve aracın içindeki hassas bileşenlerde temel hasara yol açacaktır.

Bu sorunları önlemek ve aracı seyahat etmek için rahat ve güvenli bir yere geri döndürmek için mümkün olan en kısa sürede camı değiştirmek en iyisidir.

Fiat cam değişimi maliyeti hakkında bilgi almak için en uygun fiyata, en kaliteli cam ve orijinal yedek parçalarla Fiat cam değişimi için Yakup Oto’yu ziyaret edin veya bizi arayın.

FIAT SERVİSLERİ
© Copyright 2021 Yakup Oto Fiat Yetkili Servisi