Fiat Garanti Süresi – Yakup Oto
Fiat Garanti Süresi

Fiat Garanti Süresi

Fiat Garanti Süresi, aracınızın ilk tescil tarihinden itibaren mülkiyet süresi boyunca son kullanma tarihine kadar bakımını yapmak üzere tasarlanmıştır. Fiat Garanti ile, aracın ilk tescil tarihinden itibaren 12 ay Bayi Garantisi ile birlikte 24 ay boyunca arızalı parçanın onarımı veya değiştirilmesi, işçilik süresi ve gerekli sarf malzemelerinin temini ile kapsamlı bir servis hizmetine sahipsiniz. Ayrıca aracınızı boyayı ilgilendiren imalat hatalarından da koruyoruz. Doğrulanmış kusuru ortadan kaldırmak için aracınızı standart üretim koşullarına göre onarıyoruz. Bu hizmet, aracın ilk tescil tarihinden itibaren 36 ay sürer.

Aracınızın kaportasında içten dışa korozyon nedeniyle delinme olması durumunda da Fiat garantimiz bulunmaktadır. Aracın ilk tescil tarihinden itibaren 8 yıl boyunca korozyon nedeniyle delinmiş herhangi bir parçayı onarır ve/veya değiştiririz.

Fiat Garantisine Neler Dahildir?

  • 4 yıl / 80.000 km Temel Sınırlı Garanti: Bu garanti, Fiat tarafından sağlanan yedek parçaların malzeme, işçilik veya fabrikada hazırlanmasındaki kusurları düzeltmek için gereken onarımları kapsar.
  • 12 aylık / 20.000 km sınırlamaları: Frenler, silecek lastikleri, debriyaj diskleri, tekerlek ayarı, tekerlek balansı, ön camlar ve arka camlar, hangisi önce gerçekleşirse, yalnızca ilk yıl veya 20.000 km için kapsanır.
  • Korozyon garantisi (şartlar değişiklik gösterir): İçten dışa paslanmış sac paneller 36 ay / sınırsız km, dış gövde sac panel beş yıl veya sınırsız km garantilidir.
  • 4 yıl / 80.000 km’lik Federal Emisyon Garantisi: Temel Sınırlı Garanti kapsamında FCA US LLC, ateşleme sistemi, hava sistemi kontrolü, egzoz manifoldu ve daha fazlası gibi emisyon parçalarını kapsar. Katalitik konvertör ve güç aktarma sistemi kontrol modülü, 8 yıl / 120.000 km boyunca kapsanmaktadır. Bazı durumlarda, bu garanti yalnızca 2 yıl / 40.000 km sürer, bu nedenle özel sözleşmenizi okuduğunuzdan emin olun.
  • 4 yıl / sınırsız km yol yardımı: Bu garanti, en yakın Fiat bayisine çekme masraflarını (belirli durumlarda) ve ayrıca takviyeyle çalıştırma yardımı, yakıt teslimatı, lastik servisi ve kilitleme servisini kapsar.

Fiat üretim sürecindeki aksilikler nedeniyle ihtiyaç duyulan onarımlar veya değiştirmeler karşılanacaktır. Ancak, bu onarımların yetkili Fiat onarım tesisinde yapılması gerekir; bu, üçüncü taraf bir şirket aracılığıyla uzatılmış garanti satın almanın daha fazla esneklik sağlamasının nedenlerinden biridir.

Fiat’ınız birkaç yıllık sürüşten sonra bu parçalardan herhangi birinde sorun yaşarsa, bayiniz tarafından sağlanan temel servis garantisi kapsamında olmayacaksınız ve onarım masraflarını ödemeye devam edeceksiniz.

Fiat Garanti Süresi Uzatma

Fiat koruma planı veya araç servis sözleşmesi olarak da adlandırılan uzatılmış garanti, fabrika garantiniz sona erdikten sonra mekanik arızaların faturasını öder. Pahalı bir onarım faturası ödemek yerine, yalnızca indirilebilir ve bir kerelik veya aylık ödemeden siz sorumlusunuz.

Uzatılmış bir garantiye sahip olmak, bileşene bağlı olarak bir onarım faturasının tüm maliyetinden sorumlu olmadığınız anlamına gelir. Fiat Garanti süreci tipik olarak şu şekilde çalışır:

  • Bir servis atölyesi seçin: Yetkili servisler, müşterilerin kapsamlı onarımları yaptırabilmesi için geniş bir onarım tesisleri ağına sahiptir. Kapalı bir parça bozulursa Fiat aracınızı yetkili bir servise götürün.
  • Aracınızı teşhis ettirin: Bir Fiat teknisyeni, sorunu teşhis etmek için aracınızı değerlendirecektir. Bu süre zarfında onarım tesisine garanti şirketinizin iletişim bilgilerini sağlamalısınız.
  • Bir yönetici talebi inceler: Aracınız değerlendirildikten sonra, bir yönetici, koruma planınız kapsamında olup olmadığını belirlemek için garanti talebini inceler.
  • Muafiyetinizi ödeyin: Talep onaylanırsa, muafiyetinizi ödersiniz ve garanti şirketi onarımın geri kalanını karşılar.
FIAT SERVİSLERİ
© Copyright 2021 Yakup Oto Fiat Yetkili Servisi