Fiat Motor Koruma Kapağı – Yakup Oto
Fiat Motor Koruma Kapağı

Fiat Motor Koruma Kapağı

Fiat Motor koruma kapağı seçerek iyi bir motor sigortası anlaşması yapmak ister misiniz? Bu kapsamlı kılavuza bir göz atın. Hangi eklentinin sizin için önemli olduğunu öğrenin.

Size en uygun olanı karşılaştırmak ve seçmek için seçenekler mevcut. En düşük prim ile en iyi poliçeyi seçerken, Fiat motor koruma kapağı gibi önemli eklenti kapaklarını çoğu zaman ihmal ediyoruz.

Fiat Motor Koruma Kapağı Nedir?

Fiat Motor koruma sigortası, sigortalı dört tekerlekli aracın motorunun herhangi bir kayıp veya hasarını kapsayan bir kasko poliçesi kapsamında sunulan ek bir teminattır. Fiat’ınızın motorunun ve/veya parçalarının onarım veya değiştirme masraflarını kasko poliçeniz kapsamında ek bir prim bedeli karşılığında teminat altına alır. Fiat motorunun veya aksamlarının hasar görmesi durumunda kasko şirketinden maddi yardım almanızı sağlar.

Örneğin, şehriniz kış mevsiminde şiddetli yağmurlar alıyor ve kötü drenaj sistemi bölgenizde su birikintilerine yol açıyor. Sonuç olarak, yağmur suyu park yerinizde birikir ve aracınızın motoruna girerek hasara neden olur. Böyle bir durumda, motor koruma sigortası, aracınızın motorunda meydana gelen hasarların dört teker kasko poliçeniz kapsamında onarım masraflarını karşılayacağından faydalı olabilir.

Kısaca Fiat motor koruma kapağı, su girmesi, yağ sızması, hidrostatik kilidin hasar görmesi, şanzıman gibi motor parçalarında meydana gelebilecek hasarlar nedeniyle aracın motorunda ve/veya aksamlarında meydana gelebilecek her türlü zararı karşılar. krank mili, silindir, bağlantı çubukları, pistonlar vb.

Fiat Motor Koruma Kapağı Neleri Kapsar?

Kasko sigortasındaki Fiat motor koruma sigortası, motor ve/veya parçalarının hasar görmesi durumunda sizi her türlü onarım maliyetine karşı finansal olarak korur.

Kasko poliçeniz kapsamında Fiat motor koruma sigortası satın alırsanız, aşağıdaki durumlardan kaynaklanan masraflardan sizi korur:

Arabanın Motorunda Hasar – Arabanın motorunu veya krank mili, biyel kolları gibi herhangi bir parçasını tamir etme veya değiştirme maliyetini kapsar.

Şanzıman Hasarı – Aracın vites kutusunun tamir veya değiştirme masraflarını karşılar.

Su Girişi – Motora dışarıdan su girmesi durumunda aracın motorunda meydana gelen her türlü kayıp veya hasarı kapsar.

Yağ Sızıntısı – Aracın motorundan yağ sızıntısı nedeniyle oluşan onarım masraflarını teminat altına alır.

Hidrostatik Kilit Hasarı – Motor ıslakken dört tekerlekli aracı çalıştırma girişiminde bulunulması durumunda, aracın hidrostatik kilidinin neden olduğu her türlü kayıp veya hasarı kapsar.

Sarf Malzemesi Maliyeti – Araçta kullanılan sarf malzemelerinin motor onarım çalışmaları sırasında yapılan masrafları kapsar. Bu tür sarf malzemeleri arasında yağlayıcı yağ, somunlar ve civatalar, soğutucular vb. bulunur.

İşçilik Maliyeti – Aracın motorunda veya parçalarında onarım veya değiştirme işinin gerçekleştirilmesi için yapılan işçilik maliyetlerini kapsar.

Motoru Neden Korumalıyız?

  • En pahalı kısım
  • Onarmak gerçekten maliyetli bir iş olabilir
  • Önemli işçilik ve malzeme ücretleri

Fiat Motor koruma servisi, aşağıdakiler nedeniyle motor hasarına karşı koruma sağlar:

  • Yağlama yağı sızıntısı
  • Şanzıman hasarı
  • Su girişi
  • Hidrostatik kilit – Nemli bir motoru tekrar tekrar çalıştırmayı denediğinizde, motor arızasına neden olabilir

Araç su altındayken motoru marş etmek, motora zarar veren ateşlemeyi tetikleyebilir. Bu, motora kasıtlı bir hasar eylemi olarak kabul edilir. Ne yazık ki bu, temel poliçenin bir istisnasıdır.

Kapsamlı bir araç sigortanız varsa; tüm motor onarım masraflarını ve metal ve plastik parçaların bir kısmını ödemek zorunda kalacaksınız.

Ancak, Fiat motor koruma kapağına sahipseniz; sigorta şirketiniz, motor onarımı veya değişimi için tüm tutarı ödeyecektir.

Fiat Motor Koruma Kapağının Avantajları

Fiat Motor koruma kapağı, kasko şirketleri tarafından sunulan en önemli ek teminatlardan biridir. Sigorta poliçeniz kapsamında motor koruma sigortası satın almanın bazı avantajları:

En Pahalı Araba Parçasını Öder

Motor, bir arabanın en pahalı parçası olarak kabul edilir. Doğal olarak, motoru veya herhangi bir parçasını değiştirme maliyeti çok pahalıya mâl olabilir. Ayrıca arabanın motorunu tamir etmek de oldukça pahalıdır. Ancak Fiat motor koruma kapağı ile, arabanızın motorunu tamir ettirmenin veya değiştirmenin ne kadar paraya mâl olacağı konusunda endişelenmenize gerek yok.

Finansal Destek Sağlar

Temel bir kasko poliçeniz varsa, aracınızın motorunun hasar görmesi durumunda bunun hiçbir faydası olmayacaktır. Ancak Fiat motor korumasını ek teminat olarak satın alırsanız, aracınızın motorunda veya aksamlarında meydana gelen hasarların onarım maliyeti, kasko şirketiniz tarafından karşılanır.

Sel Riski Olan Bölgelerde Yaşayan İnsanlar İçin Uygundur

Sel veya su birikintisine yatkın alçak bölgelerde yaşayan insanlar, su girmesi nedeniyle genellikle arabalarının motorunun hasar gördüğünü fark eder. Fiat motor koruma kapağı, aracınızın motorunun onarım maliyetinin, motora her su girdiğinde sigortacınız tarafından karşılanmasını sağlayacaktır.

Yeni Arabaların Yardımına Geliyor

Yakın zamanda yeni bir araba satın aldıysanız, yeni bir arabanın motor parçaları pahalı olacağından, aracın motorunda meydana gelebilecek herhangi bir talihsiz hasar sizi maddi açıdan zarara uğratabilir. Ancak kasko poliçeniz ile birlikte bir motor koruma sigortası satın aldıysanız, ne kadar pahalı olursa olsun aracınızın motor parçalarının maliyeti karşılanacaktır.

Aracınızın Uzun Ömürlü Olmasını Sağlar

Motor bir arabanın en önemli parçalarından biridir. Arabanın motorunun düzgün çalışması, arabanın uzun ömürlü olmasını sağlamak için çok önemlidir. Aracınızın motoru hasar görmüşse ve para sıkıntısı nedeniyle tamir ettiremiyorsanız, aracınızın hiç çalışmamasına neden olabilir. Bununla birlikte, Fiat motor koruma kapağı, aracınızın motorunun onarımı için ödeme yapmanızı sağlayarak, yıllarca sorunsuz çalışmasını sağlar.

Motor bir aracın kalbidir. Motoru hasarlı bir araba hurdadır. Fiat motor koruma kapağıyla arabanızın motorunu koruyun.

FIAT SERVİSLERİ
© Copyright 2021 Yakup Oto Fiat Yetkili Servisi