Fiat Akü – Yakup Oto
Fiat Akü

Fiat Akü

Günümüzde tam kapalı sistem akülerin kullanım alanı artmış olsa da özellikle ağır vasıta ve otobüs gruplarında açık sistem akülerde kullanılmaktadır. Fiat Akünüz açık veya kapalı sistem akü olsun, belirli aralıklarla belirli noktalar kontrol edilmelidir. Kontrol süresi kullanım koşullarına göre değişmekle birlikte ticari kullanımlar için en az altı ayda bir veya 3 ayda bir yapılmalıdır. Fiat Akü üzerinde kontrol edilmesi gereken ilk nokta akü terminal bölgesidir. Terminalde oksidasyon varsa terminaller sıcak su yardımı ile temizlenmelidir.

Sürüş konforunun kesintisiz devam edebilmesi için öncelikle iyi bir mekanik yapı gerekmektedir. Fiat aracınızın bakım ve onarımı için gerekli rutin kontrollerin yapılması, bu mekanik yapının ve onu oluşturan elemanların korunmasını sağlar.

Fiat aracınız ile ister şehir içinde, ister şehirler arası yola çıkın, önceliklerinizden biri akünüzün bitmemesini, yol boyunca size sorun çıkarmamasını sağlamaktır. Bu nedenle Yakup Oto’nun yıllardır kendini kanıtlamış kalitesinden yola çıkarak Fiat aracınıza en uygun aküyü bulmanız önemlidir.

Fiat Akü, kontağı çalıştırdığınız anda aracınızın çalışabilmesi için gereklidir. Fiat modellerine uygun aküyü tüm seçenekleriyle Yakup Oto’da bulabilir, böylece gece görüşünüzü aydınlatan farlar, sinyaller, klima sistemi ve daha birçok dinamiğin fiat aracınızda kusursuz bir şekilde çalışabilmesini sağlayabilirsiniz.

Fiat Akünüzde; alev tutucular ile yüksek marş kapasitesi daha güvenli hale getirilmiştir. Aracınızın her zaman kusursuz çalışması, yolda kalmaması ve teknik yetersizliklerden arınmış olması için en gerekli parçalardan biri olan akü, sürüş konforunuz ve güvenliğiniz ile de alakalıdır. Bu nedenle sektörde kendini kanıtlamış ve yıllardır artan kalite anlayışıyla yollarda size eşlik eden Yakup Oto’da aracınız için en ideal aküyü bulabileceksiniz.

Fiat akü özel labirent tapalara sahiptir. Kapak içerisinde alev tutucular ve kapak üzerinde şarj seviyesini gösteren gösterge bulunmaktadır. Ayrıca özel terminal koruma kapakları ve taşıma kulpu sayesinde daha iyi bir deneyim sağlar.

Fiat Akü Değişimi

Fiat Akünüzün Neden Değiştirilmesi Gerekiyor?

Fiat’ınız çalışmadığında yolda kalmamak için, Fiat akü ve şarj sisteminizin her zaman iyi çalışır durumda olduğunu sık sık kontrol etmenizi öneririz! Akünüz bitmişse, uzun vadeli tek çözüm araç aküsünü değiştirmektir.

Yakup Oto’dan temin edebileceğiniz Fiat aracınız için en ideal akü sayesinde aracınızın daha uzun ömürlü olmasını ve sorunsuz çalışmasını sağlayabilirsiniz. Güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi ve eksiksiz bir yolculuk keyfi istiyorsanız Yakup Oto’yu seçin, hem sizin hem de fiat aracınız için en iyisine sahip olun.

FIAT SERVİSLERİ
© Copyright 2021 Yakup Oto Fiat Yetkili Servisi