Fiat Lastik Servisi – Yakup Oto
Fiat Lastik Servisi

Fiat Lastik Servisi

Fiat lastikleriniz, aracınızın yola temas eden tek parçasıdır. Bu nedenle rutin lastik muayeneleri yapmak çok önemlidir. Güvenliğiniz ve aracınızın genel sağlığı buna bağlı!

Yakup Oto Fiat Lastik Servisi, aracınızın en iyi durumda olmasını sağlamak için lastik onarım hizmetleri ve lastik envanteri sunuyor. Hatta bir adım daha ileri giderek, otomotiv ihtiyaçlarınızı karşılayacak donanıma sahip orijinal FIAT parçaları ve sertifikalı profesyoneller sunuyor.  FIAT otomobilinizin güvenli bir şekilde çalıştığından emin olun.

En yaygın lastik sorunlarından bazıları önlenebilir. Düzensiz diş aşınması, düz noktalar, yüksek hızlarda titreşimler, hatta dönüş sırasında gürültüler olsun, Yakup Oto teknisyenleri potansiyel sorunları tespit etme ve çözme becerisine sahiptir. FIAT lastik merkezimiz lastik rotasyonları, tekerlek hizalamaları, tekerlek balansı, lastik montajları ve hatta lastik basıncı izleme sisteminizdeki ışığı teşhis edebilir. Bir sonraki lastik onarım randevunuzu planlamak için ekibimizle iletişime geçin.

Lastiklerimin Servise İhtiyacı Olduğunu Nasıl Anlarım

Aşırı Şişkinlik

 • Aşırı şişirme, lastik boyunca orantısız bir hava çıkışına yol açarak orta bölümün yükselmesine neden olabilir. Bu, lastiğin ortasında kenarlardan daha fazla aşınmaya neden olur.

Hava Eksikliği

 • Aşırı şişkinliğin aksine, lastiklerdeki hava eksikliği; lastiğin yanlarında ortadan daha fazla aşınmaya neden olmasıdır.

Kenarlarda Aşınma

 • Bazen çukurluk olarak anılır, dengesiz tekerleklerden değiştirilmesi gerekebilecek amortisör ve süspansiyon parçalarına kadar birçok faktör vardır.

Bunları veya diğer uyarı işaretlerini fark ettiyseniz, lastiklerinizi Fiat servise götürmenin zamanı gelmiş olabilir.

FIAT Aracınızdaki Tüm Lastik İhtiyaçlarınız Yakup Oto Yetkili Servisindedir.

Kalifiye teknisyenlerden oluşan ekibimiz, herhangi bir lastik bakım ihtiyacınız için burada. Fiat Lastik Servisine ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçin.

Rot Ayarı

Fiat aracınızın ön ve arka lastikleri çok farklı performans gösterir ve çalışır. Zamanla, bu ikisi arasında eşit olmayan aşınma meydana gelir. Fiat aracınızdaki rot ayarı, aracınızın ömrü için çok önemlidir ve ileride daha da büyük sorunları önlemeye yardımcı olur.

Balans Ayarı

Lastiklerinizin zamanla dengesiz hale gelmesinin birçok nedeni vardır. Özellikle dönüş sırasında lastiklerinizde bir titreşim fark ederseniz, Fiat lastikleriniz için balans yaptırmanın zamanı gelmiş demektir.

Tekerlek Hizalaması

Her aracın, uyulmadığı takdirde lastiklerinizde eşit olmayan aşınmaya neden olabilecek kendi tekerlek hizalama özellikleri vardır. Bu, lastiklerinizin ömrünün yanı sıra yol tutuşu ve yakıt ekonomisini de olumsuz etkileyebilir.

Fiat Lastik Montajı

İlk üç şeyden herhangi birinin olmasını önlemek için lastiklerin doğru şekilde takılması çok önemlidir. Bu, hizalama, dengeleme ve hava basıncı gibi şeylerin baştan doğru ayarlandığı anlamına gelir.

 • Profesyonel Lisanslı Teknisyenler
 • Garantili Onarım ve Servisler
 • Yerel Servis Hizmeti
 • Çevre Dostu Tesisler
 • Tüm Parçalar ve İşçilik için 24 Ay / 40.000 km Garanti

Lastik ihtiyacınız olduğunda uzman teknisyenlerimiz en iyi lastikleri doğru fiyata almanıza yardımcı olacaktır. Lastik uzmanlarımızdan randevunuzu bugün alın!

Dört Mevsim Lastikler

1970’lerin sonlarında, “dört mevsim lastikler” terimi, lastik üreticileri tarafından her mevsimde iyi çalışan, ancak hiçbir zaman belirli bir mevsim için tasarlanmış lastiklerden daha iyi performans göstermeyen lastikleri tanımlamak için ilk kez kullanıldı. Dört mevsim lastiklerinin çalışmasını sağlamak için üreticiler, soğuk aylarda hareket kabiliyetini artırabilmek için yağışlı havalarda yol tutuşundan biraz vazgeçtiler.

Lastik üreticilerinin kendi güvenlik ve performans kriterlerini oluşturduklarını biliyor muydunuz? Her üretici kendi kriterlerini oluşturup takip ettiği için her firma ve markanın diğerlerine göre çok farklı kriterleri olabiliyor. Yeni lastik ararken, FIAT aracınız ve sürüş alışkanlıklarınız için hangi marka ve model lastiğin en iyisi olduğunu bize sormayı unutmayın.

Mevcut Dört Mevsim Lastik Seçenekleri

Dört mevsim lastikleri, günümüz sürücülerinin ihtiyaçlarını karşılamak için iki farklı sınıfa ayrılır:

 • Yolcu lastikleri: Bu lastikler günlük kullanım için idealdir ve günlük kullanım için uzun kilometre ömrü ve yumuşak bir sürüş sağlar
 • Tur lastikleri: Bu lastikler, lüks araç sahipleri ve/veya sürüş meraklıları arasında popüler olan gelişmiş yol tutuşu ve gürültü azaltma özelliğine sahiptir.

Her iki lastik sınıfı da günümüz pazarındaki tüm marka ve model araçlara uyacak şekilde çok çeşitli ebat ve hız derecelerine sahiptir. Bu lastikler birinci sınıf ve bütçe dostu bir fiyat noktasında gelir, bu nedenle hem sürüş ihtiyaçlarınız hem de bütçe gereksinimleriniz için harika seçenekler vardır.

FIAT Yaz Lastikleri

Yaz lastikleri kuru iklimler için tasarlanmıştır ve ıslak zeminde çekişe izin verirken kuru yol tutuşunu iyileştirir. Yaz ve/veya performans lastikleri için diş desenleri, tipik olarak, suyu araçtan uzaklaştırabilen geniş oluklar içerir, böylece lastikler hala yolla temas edebilir ve ıslak koşullarda sürerken çekiş yaratabilir.

Performans ve yaz lastikleri, aracınızın daha yüksek hızlarda daha güvenli bir şekilde yol almasını, daha hızlı durmasını ve çekişi artırmasını sağlar. Özelleştirilmiş jant kombinasyonlarıyla eşleştirildiğinde eklenen kişiselleştirme seçeneklerinden bahsetmiyoruz bile.

FIAT Kış Lastikleri

Her türlü hava koşuluna karşı güvende ve hazırlıklı kalmanıza yardımcı olacak uygun bir kış lastiği setine sahip olmanın önemini ne kadar vurgulasak azdır. Bazı sürücüler dört mevsim lastikleri tercih eder, ancak soğuk kış aylarında, öngörülemeyen hava koşullarıyla birlikte kontrolde apaçık bir fark vardır.

 • Kış lastikleri, soğuk havalarda güvenilir yol tutuşu ve daha kısa durma uzunluğu sağlamak için üretilmiştir.
 • Kış lastikleri, soğuk havalarda sertleşmeyen, lastiğin yola daha iyi tutunmasını ve çekişin artmasını sağlayan özel bir malzemeden üretilir.
 • Kış lastiklerinin kullanılması, karda, buzda veya soğuk asfaltta durma mesafelerini %30 – %40 oranında azaltmaya yardımcı olur.
FIAT SERVİSLERİ
© Copyright 2021 Yakup Oto Fiat Yetkili Servisi